X

Hakkımızda

İzmir'de Fit Ürünler, Doğal Glütensiz Ürünler ve Vegan Ürünler Merkezi

Agluten; Fit gıda ürünü  tercih eden sporcuların, glütensiz diyet listesi kapsamı beslenen çölyaklıların, kolajen gıda tüketen, Vegan beslenen ve ketojenik diyete uygun beslenenlerin güvenle tercih ettiği, özel glütensiz gıda ürünleri için kurulmuş butik bir üretim tesisidir. Anti-aging ve kolajen ürünler ile Protein deposu sporcu gıda ürünleri de yine glütensiz ortamda hayvansal bir madde kullanılmadan  üretilir. Dolayısıyla Agluten marka kolajen ürünler ve fit ürünler, veganların da protein ihtiyacını karşılar.
Türkiye'de Fit glütensiz gıda ürünü denince akla gelen ilk marka olan A-Gluten markası sadece glütensiz gıda üretir. Vegan yoğurttan glütensiz ekmeğe, kolajen ürünlerden glütensiz pasta çeşitlerine kadar butik özel üretim yapan AGluten, İzmir Nükleer Tıp Merkezi yanında 2016 yılından bu yana faaliyet göstermektedir. Tesiste üretilen hiç bir ürün glüten içermez. Fit gıda ve glütensiz gıda ürünleri; Çapraz bulaşma riskinin sıfır olduğu glütensiz bir ortamda üretilir. Butik fit gıda, kolajen gıda ve glütensiz gıda üretimi yapan Agluten, günden güne daha fazla tanınmaya devam ediyor. Agluten markasının ünü çok kısa sürede İzmir'den Türkiye geneline yayıldı. Agluten markasıyla üretilen fit gıda, kolajen gıda ve glütensiz gıda ürünlerine artık  yurtdışından da talep gelmeye başladı.
Yurtdışında üretilen pahalı fit ürünleri ve glütensiz gıdaları getirtenler, yurt dışına gittiklerinde, kendi ülkelerinde yapılan fit ve glütensiz ürünlerin bu ülkelerde de sevilerek kullanıldığını göreceklerdir. Yurt dışındaki ürünlerle rekabet edebilen çok kaliteli fit gıda ürünlerinin artık Türkiye'de de üretildiğini görünce yerli malı fit ürünleri tercih edeceklerdir. Hem kaliteli fit gıda hem de kıyaslanamayacak kadar uygun fiyatlı fit ürünleri kendi ülkelerinde bulduklarında çok sevineceklerini düşünüyoruz. Kaliteli fit ürünü çok ucuza alan hangi sporcu sevinmez ki?
AGLUTEN SEÇKİN SATIŞ NOKTALARI
Sporcu gıdaları, Fit ürünler ve glütensiz diyet ürünlerini  Agluten seçkin satış noktalarından temin edebilirsiniz.

Agluten Glütensiz Ürün Merkezi - (Alsancak)
Adres: Bostanlı Mahallesi, 1799/1 Sokak no: 1/B Karşıyaka / İZMİR
Telefon: 05538392829 - 02324222829
Swissotel Büyük Efes İzmir - (Cumhuriyet Meydanı)
Adres: İsmet Kaptan Mahallesi, Gazi Osman Paşa Blv. No:1, 35210 Konak/İzmir
Telefon: (0850) 303 9 707 (Ücretsiz Hat)
Guna Mutfak - (Alsancak)
Adres: Kültür Mahallesi, 1375. Sk. No:22, 35220 Konak/İzmir 
Telefon: (0850) 303 9 707 (Ücretsiz Hat)
Town Health - (Mavişehir)
Adres: 8291/2 Sokak No: 3/B Mavişehir Bostanlı Karşıyaka/İzmir
Telefon: (0850) 303 9 707 (Ücretsiz Hat)
Beyaz Tabak - (Kemeraltı)
Adres: Konak Mahallesi, 866. Sk. No:2, 35250 Konak/İzmir
Telefon: (0850) 303 9 707 (Ücretsiz Hat)
Carrera Sport Center - (Mistral İzmir)
Adres: Mistral Towers Ankara Asfaltı Caddesi No: 15, Kat: 5 Ofis No: 51 Konak- İzmir
Telefon: (0850) 303 9 707 (Ücretsiz Hat)
Euphoria Fitness & Spa - (Ege Park - Balçova)
Adres: Balçova Ege Park Mithatpaşa Cad. No: 44 Balçova / İzmir
Telefon: (0850) 303 9 707 (Ücretsiz Hat)
Size en yakın noktadan sipariş edilen ürünleri alabilirsiniz. Fit gıda ve glütensiz gıda ürünleri, dilerseniz kargo ile evinize kadar teslim edilir.

AGLUTEN ÜRÜNLERİ ONLİNE SATIŞ SİTELERİ
Online satış sitelerinde bir tık yeterlidir. Size bir tık kadar yakınız. Aşağıda listelenen online satış sitelerinden satın alacağınız ürünler, aynı anda elektronik ortamda şirketimize iletilir ve taze olarak üretilip, orijinal ambalajında adresinize gönderilir.

KETOJENİK MARKET
www.ketojenikmarket.com

N.11 (DOĞUŞ PLANET AŞ)
www.n11.com

ANTI GLUTEN
www.antigluten.com.tr

Şu anda incelediğiniz internet sitemizden alabileceğiniz sağlıklı ürünlerimizi arzu ederseniz yukarıda isimleri belirtilen online alışveriş sitelerinden de temin edebilirsiniz.

Glütensiz diyetle beslenirken diyabete yakalanmayın.

Glütensiz ürün alırken biraz dikkat edelim ve ürünü araştıralım. Hem glütensiz hem de sağlıklı mı? Pirinç ve Mısır gibi ürünlerde glüten bulunmaz fakat bol miktarda nişasta bulunur. Karbonhidratlar üç ana kategoriye ayrılır: şeker, lif ve nişasta. Nişasta, en çok tüketilen karbonhidrat türüdür. Nişasta tip 2 diyabet, kalp rahatsızlığı ve kilo almaya zemin hazırlar. Glütensiz ekmek alırken lütfen içeriğine dikkat ediniz. Glütensiz diyet yaparken diyabet riskini de göz ardı etmeyiniz. 

Glütensiz fırında pişen kolajen ürün tüketin.

Glütensiz gıdaların üretim sürecinin glütensiz bir ortamda yapılması çok önemlidir. Bütün glütensiz ürünlerimiz, hijyen glütensiz üretim sürecinde üretilir ve güvenli glütensiz ürün olarak sunulur.

Uygun Fiyatlı Kolajen ve Glütensiz Ürünler: Glütensiz Mutfaktan!

İzmir glütensiz ürünler merkezimizden temin edebileceğiniz glütensiz gıda ürünlerini her yere kargo ile gönderiyoruz. Online glütensiz ürünler satışımız www.agluten.com glütensiz alışveriş sitesi kanalıyla yapılmaktadır.

Tüm Sporcu Gıdaları, Kolajen ve Fit Gıda Ürünlerimiz Glütensiz Üründür.

İzmir glütensiz ürün merkezimizde, glütensiz gıda haricinde hiçbir şekilde glüten içeren madde bulunmaz. Sporcuların şiddetle ihtiyaç duyduğu protein deposu fit sporcu gıdalarının glütensiz ortamda sağlıklı üretilmesi gerekir. Glüten bulaşıcı olduğu için hiçbir şekilde  normal pasta veya benzeri glütenli yiyecek siparişleri kabul edemiyoruz.

İzmir'de Glütensiz Dükkan

İzmir’de glütensiz ürün satan yerler için çok yer dolaşmanıza gerek yok. Size çok yakın bayilerimizden veya İzmir’de glütensiz ürün satan seçkin mekanlardan alabilirsiniz. Butik olarak üretilen glütensiz butik pasta, cheesecake, glütensiz ekler ve Vegan pasta çeşitlerimizi sadece İzmir’ deki A-Gluten glütensiz ürün merkezimizden temin edebilirsiniz. Swissotel Büyük Efes İzmir, Guna Mutfak ve Beyaz Tabak gibi Agluten satış noktalarından da taze olarak satın alınabilir. Ayrıca İzmir’ deki Muscletime spor salonlarından ve glütensiz ürün satan bayilerimizden de günlük özel glütensiz diyet listesi kapsamında glütensiz taze tasarım pastalarınızı sipariş edebilirsiniz. Glütensiz butik pasta siparişlerinizi en az üç gün önce vermenizi rica ederiz. Özel günleriniz için, özel tasarım pasta siparişlerinizi ise en az 1 hafta önceden veriniz. Tasarımın zorluk derecesine göre bazı glütensiz özel gün pastaları siparişlerini lütfen çok daha önceden veriniz.

İzmir'de glütensiz ürün satan marketler

Siparişe özel üretilen taze glütensiz pasta dışında kalan glütensiz ürünlerimizi, kendi bayilerimizden alabilirsiniz. Ketojenik market gibi sadece seçkin marketlerde ürünlerimizi bulabilirsiniz. 
Türkiye'de Glütensiz Ürünleri Bulmak Artık Çok Kolay 
Online glütensiz ekmek siparişi veya online glütensiz fit ürün siparişini agluten.com ya da antigluten.com.tr sitesinin güvenli alışveriş sitesinden kolayca yapabilirsiniz. Bir tıkla lezzetli glütensiz gıda ürününüz kapınıza gelsin. Ayrıca N.11, Ketojenik Market gibi anlaşmalı olduğumuz online alışveriş sitelerinden de online glütensiz gıda ürünü alabilirsiniz. Online alışveriş sitelerine verdiğiniz glütensiz ürün siparişleri şirketimiz tarafından kargo ile yerine getirildiğinden herhangi bir market rafına girmeden elinize ulaşmaktadır.

Glütensiz diyet gıda ürünleri:

Glütensiz Fit Ürünler ve Sporculara Özel Gıda Ürünleri:

Glütensiz badem ekmeği, glütensiz brovni, glütensiz 3 dakikada hazır fit ekmek ve glütensiz chia krakeri gibi fit gıda ürünleri bu bölümdedir.

Glütensiz ekmek çeşitleri:

 Glütensiz karabuğday ekmeği, glütensiz çabuk ekmek, glütensiz yumuşak beyaz ekmek, glütensiz çıtır ekmek, glütensiz badem ekmeği ve diğer glütensiz ekmek çeşitleri

Glütensiz un markaları:

Glütensiz badem unu - AGluten marka, Glütensiz beyaz ekmek unu - AGluten marka, glütensiz un karışımı - AGluten marka, glütensiz karabuğday unu - AGluten marka, glütensiz kek unu - AGluten marka, glütensiz Hindistan cevizi unu - AGluten marka ve glütensiz mısır nişastası 
Glütensiz kraker ve Glütensiz Pasta çeşitleri:
Glütensiz butik pastalar, glütensiz browni, glütensiz kandil simidi, glütensiz grisini, glütensiz kurabiye çeşitleri (glütensiz damla çikolatalı kurabiye, vb.),  glütensiz muffin çeşitleri (glütensiz çikolatalı muffin, glütensiz peynirli muffin)
Kolajen Gıda ve Glütensiz Ezme Çeşitleri;
Glütensiz fıstık ezmesi, glütensiz ballı fıstık ezmesi, glütensiz pasta kreması, glütensiz krema, glütensiz krem şanti gibi glütensiz üretilen krema çeşitleri.
 
Vegan ürünler:
Vegan yoğurt mayası ( Vegan yoğurt kültürü ) , Vegan yaş pasta,  glütensiz fıstık ezmesi ve Vegan beze gibi hiçbir hayvansal ürün kullanılmadan üretilen Vegan gıda ürünleri aynı zamanda glütensiz olarak üretilir.
Diyabet ve Ketojenik diyet ürünleri:
Unsuz şekersiz browni, karabuğday unu ve karabuğday ekmeği gibi glütensiz ürünlerin büyük bir çoğunluğu diyabet listesine ve ketojenik diyet listesine uygun ürünlerdir.
Kolajen Ürünler
Tesisin ürettğiği Kolajen ürünlerde glütensiz ortamda üretilir ve tamamen doğal kolajen (Collagen) gıda ürünleridir.

Glütensiz Ürün Alırken Nelere dikkat etmelisiniz?
En uygun Fiyatlı Fit ürünler ve Glütensiz Gıda ürünlerini alın
Glütensiz ürünlerin alışverişi, en çok hassasiyet isteyen alışveriş türlerinden biridir. Ketojenik diyet ürünleri gibi her yerde bulamayacağınız sağlıklı ürünleri ancak ketojenik marketlerde veya sağlıklı ürün satan seçkin Vegan marketlerde bulabilirsiniz. Gerek bilgi, gerek bütçe, gerekse güven bakımından onlarca alternatif arasından karar vermek, en uygun glütensiz ürünü satın almak çok zordur. Kıyaslamalar yapılır, yorumlar okunur, seçenekler arttıkça kafalar iyice karışır. Fakat sadece glütensiz üretim yapan AGluten markası ile uygun fiyatlı ve kaliteli, glütensiz diyet listenize uygun ürünleri bulmak çok zor değil. Türkiye’de ihtiyacınıza ve bütçenize uygun Vegan ürün ve glütensiz diyet ürünlerine kolayca ulaşabilirsiniz. Orijinal ambalajında, agluten.com güvencesinde glütensiz alışveriş fırsatınız varken zamanınızı boşa harcamayın, tek tıkla güvenli glütensiz gıda alışverişi yapma keyfini yaşayın. Sağlıklı yaşayın glütensiz beslenin. Çünkü en değerli şeyiniz sağlıktır. 
Bütçenizi de düşünmek zorundasınız. Bu sebepten dolayı en uygun fiyatlı, fakat kaliteli glütensiz ürünler nerede satılıyor diye araştırma yapın. Kaliteden vazgeçmeyin. Nişasta deposu en ucuz glütensiz unlar kullanılarak üretilen ucuz glütensiz ekmekler glütensiz olabilir belki, ama diyabete ve obeziteye zemin hazırlar.  Bütçenizi düşünürken, öte yandan, en ucuz glütensiz ürünlerle sağlığınızı da bozmanın anlamı yok. Keza bu öneriler ketojenik diyet ve Vegan ürünlerde daha da hassastır. Güvenli Vegan ürün ve sağlıklı ketojenik diyet ürünü alırken bir kez daha dikkat etmek lazım.
Hem kaliteli hem de uygun fiyatlı glütensiz ürün alın. 
En kaliteli glütensiz ürünleri, en uygun fiyatlı glütensiz ürün satan yerlerden alın. Kendi doğal glütensiz ekmeğinizi de en uygun fiyatla kendiniz pişirin.
En sağlıklı glütensiz ürünleri arayın.
Glütensiz un, glütensiz ekmek tüketiyoruz derken bolca nişasta tüketmeyin 

Glütensiz gıda tüketirken nişastaya da dikkat etmelisiniz. Glütensiz diyet yapalım derken obezite ve diyabet hastalıklarına da davetiye çıkarmayın. Meyve ve nohut gibi bakliyattan üretilen unlarda glüten bulunmaz. Mısır ve pirinçten üretilen unlarda da doğal olarak glüten bulunmaz. Peki sağlıklı mı?

Ya glütensiz ekmeğiniz nişasta deposu ise!
Meyvelerden elde edilmiş glütensiz unlarda glüten yoktur ama nişasta da yoktur.
Oysa glütensiz mısır ununda ve glütensiz pirinç ununda da glüten olmamasına karşın nişasta vardır. Yani üretilen unda glüten yok, ama nişasta var. Nişastanın obezite ve diyabete yol açtığını bilmeyenimiz yok artık.
Her glütensiz ürün mutlaka sağlıklıdır diye bir şey yok.
Glütensiz unların sadece glütensiz olması sağlıklı diyet için yeterli mi? Diğer bir deyişle sadece glütensiz olması sağlığımız için gerçekten ne kadar yeterli? En ucuz glütensiz un diye sıradan glütensiz un alıp bu unla evde glütensiz ekmek ve glütensiz pasta yapmanın bize faydasından çok zararı olabileceğini söylüyor konunun uzmanları.
ONAYLANMIŞ GLÜTENSİZ ÜRÜNLER LİSTESİNE BAKIN:
Çölyak dernekleri tarafından yayınlanan onaylanmış glütensiz ürünler listesi sizin için çok faydalıdır. Çölyak hastaları ve glütensiz diyet listesi uygulayarak beslenenler için yapılmış bu güzel hizmetten lütfen yaralanın. Çölyak dernekleri ‘onaylanmış glütensiz ürünler Listesi’’ yayınlayarak kendi üyelerine ve halka çok faydalı bir hizmet yapıyorlar. Her çölyakla yaşam derneğinin onay alınan glütensiz ürün listeleri farklı olsa bile yapılan liste size yol gösterecektir.

Saygılarımızla,
A-Gluten Ekibi